ysz
15 اسفند 1401 - 23:31

دبیرکل سازمان همکاری شانگهای با امیرعبداللهیان دیدار کرد

دبیرکل سازمان همکاری شانگهای با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

به خبرگزاری مهر، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان بعد از ظهر روز دوشنبه در دیدار ژانگ مینگ دبیرکل سازمان همکاری شانگهای و هیأت همراه با ایشان، عزم و جدیت جمهوری اسلامی ایران برای حضور و نقش آفرینی فعالانه در سازمان شانگهای را مورد اشاره قرار داد و از تلاش‌ها و اقدامات دبیرکل و دبیرخانه سازمان برای تسهیل فرآیند عضویت جمهوری اسلامی ایران تشکر کرد.

امیرعبداللهیان در ادامه اظهار داشت: باور داریم که سازمان در ترتیبات امنیتی و اقتصادی بین المللی جدید می‌تواند نقش مهمی ایفا کند و توسعه همکاری‌های اقتصادی به امنیت پایدار کمک خواهد کرد.

وزیر امور خارجه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران ظرفیت‌های فراوانی در حوزه‌های فنی، صنعتی، فناوری، گردشگری، فرهنگی و … در اختیار دارد که می‌تواند در راستای تحقق اهداف سازمان آنها را ارائه کند.

ژانگ مینگ دبیرکل سازمان همکاری شانگهای نیز در این دیدار تأکید کرد: نگاه ویژه جمهوری اسلامی ایران به سازمان شانگهای در مواجهه با روند عضویت کاملاً مشخص بود و تردیدی وجود ندارد که حضور ایران به عنوان یکی از کشورهای قدرتمند و تأثیر گذار در منطقه و جهان می‌تواند گام مهمی در تحقق اهداف سازمان و توسعه روابط ایران با کشورهای عضو باشد.

وی افزود: امیدواریم با آخرین گام عضویت نهایی ایران در اجلاس آینده شورای سران کشورهای عضو سازمان در اجلاس هند بتوانیم بیش از پیش شاهد نقش آفرینی ایران در سازمان و توسعه فعالیت‌ها و روابط فیمابین خصوصاً در موضوعات اقتصادی، فنی، صنعتی، مواصلاتی و انرژی باشیم.

وی گفت: مطمئن هستیم که تجربه ایران در مواجهه با چالش‌های بین المللی می‌تواند برای اعضای سازمان بسیار مفید باشد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1077945