ysz
13 بهمن 1401 - 13:05

صنعت هسته‌ای عرص‌های گسترده‌ای دارد/رونمای از دستگاه «آرمان پرتو»

معاون سازمان انرژی اتمی گفت: صنعت هسته‌ای حوزه گسترده‌ای و دارای فعالیت‌های چندجانبه‌ای در حوزه تولید انرژی ، سلامت و امنیت غذایی است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید پژمان شیرمردی معاون سازمان انرژی اتمی در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری نمایشگاه دستاوردهای هسته‌ای اظهار داشت: فلسفه برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی ارائه دستاوردها و توانمندی‌های کشور در حوزه هسته‌ای است.

وی گفت: جنجال‌هایی که بسیاری از کشورهای غربی در رابطه با صنعت هسته‌ای کشور به راه انداختند تمرکزشان بر این بود که ایران به سمت فعالیت‌های خاص پیش می‌رود در حالی که که با برگزاری اینگونه نمایشگاه‌ها ثابت می‌کنیم و به مردم عزمان نشان می‌دهیم که صنعت هسته‌ای حوزه گسترده‌ای و دارای فعالیت‌های چندجانبه ای در حوزه تولید انرژی و سلامت و امنیت غذایی است.

معاون سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: امروز رونمایی از دستگاه «آرمان پرتو» را خواهیم داشت که به نحوی یکی از دستگاه‌های ساخت سازمان انرژی اتمی برای کاهش و حذف آفات از محصولات کشاورزی است.

شیرمردی با بیان اینکه امروز این دستگاه جدید با قیمت پایین‌تر و کیفیت بهتر نسبت به نمونه خارجی ارائه می‌کنیم، افزود: این دستگاه ۳ قابلیت دارد و خلاقیت‌هایی که در آن به کار رفته بهتر از نمونه‌های آمریکایی و چینی است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1014832